Mistrzostwa Świata WSKA 2015

W dniach 3-4.10.2015 w Bielsku-Białej odbywały się Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan.
W Sobotę startowały dzieci, a w Niedzielę kadeci, juniorzy i seniorzy. To właśnie drugi dzień
przyniósł historyczne dla Polski medale. Tym bardziej cieszy fakt iż poraz pierwszy w historii,
złoto w konkurencji kumite zdobył reprezentant Polski, reprezentant naszego klubu - Michał Bąbos,
w finale pokonując kolegę z kadry Szymona Grzywacza. Jendak dla Michała, nie był to jedyny medal
tego dnia. W kumite drużynowym pokonując w finale reprezentację Anglii zdobyli kolejny złoty medal.
3-cie złoto wywalczyła Kamila Warda (Łódź) wygrywając z Rhianne Blundell z Anglii.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Rosja (12 złotych medali, 4 srebrne, 9 brązowych),
drugie USA (4-1-5), trzecie- Polska (3- 4-9). To lepszy wynik, niż w Liverpoolu 2 lata temu podczas ostatnich mistrzostw świata.

Gratulujemy wszystkim medalistom - a Michałowi podwójnie.